Začal pařížský autosalon, Škoda ukázala obě karosářské verze fabie

02.10.2014 14:48
Paříž se na příští dva týdny stane hlavním městem všech automobilových nadšenců, ve čtvrtek ráno se totiž otevřely všechny pavilony na tradiční výstavě Mondial de l'Automobile. Jednou z nejočekávanějších novinek jsou nové fabie ve verzích hatchback a kombi.
Použitá technika i design jsou pochopitelně u obou modelů fabie stejné. Jak jsme napsali již dříve po prvním „živém” setkání s druhým nejprodávanějším modelem z Mladé Boleslavi, ve výraznější barvě vypadá nová fabia vskutku dobře, má vyvážené proporce a uhlazený, „nepřeplácaný“ design.
Nejvíce ze zadního pohledu vynikne odkaz na tvary první generace, představené v roce 1999. Asi jedinou výtku máme k předním světlometům, které nám i s ohledem na dynamicky tvarovaný profil kapoty s hrdě vystaveným logem automobilky přijdou přece jen moc velké.
Po usednutí do vozu chválíme výborné sedačky, které nám svým tvarem a bočním vedením připomínají sportovní variantu z druhé fabie/roomsteru. Už v základu tak dostanete velice pohodlné sedačky s až nečekaně dobrou boční podpěrou, v nabídce by měla být i varianta s integrovanou hlavovou opěrkou, nám ale úplně stačilo toto provedení. Sedí se níže než u druhé generace úzké a vysoké fabie.

Seděli jsme v kombíku 

První dojmy z kombi? Kufr je obrovský, vyklápí se velmi vysoko (1,9 metru) a jeho tvar je pravidelný. Šířka vstupního otvoru je větší než jeden metr, pod podlážkou najdete plnohodnotné rezervní kolo. Zavazadlový prostor praktičtější verze kombi činí 530 litrů, po sklopení zadních sedadel vzroste dostupný objem na 1395 litrů.
Kromě základního benzínového motoru o výkonu 44 kW je nabídka shodná s novou fabií v karosářské verzi hatchback, proti které „dlouhá” verze nabídne díky jinak tvarované střeše více místa pro hlavy zadních cestujících. Rozvor náprav je u obou verzí stejný - 2470 mm.
 

Řešíte pojištění auta? Nabízím rychlé sjednání i na dálku. Zajistím maximální bonusy s využitím nejvyšší obchodní slevy! 
Stačí napsat do zprávy nebo zavolat. O zbytek se postarám.
https://www.facebook.com/finpa.cz

www.finpa.cz