VIDEO: Škoda Kodiaq už vyjela na české silnice. Prototyp testuje za tmy

13.06.2016 09:43

Prototypy nového chystaného velkého SUV ladí formu i na českých dálnicích. Čtenář iDNES.cz načapal Škodu Kodiaq při nočních testech na dálnici ve Středočeském kraji. 

Světová premiéra sedmého evropského modelu Škody je podle informací iDNES.cz naplánovaná na začátek září do Berlína. Velkoformátové SUV dorazí na trh koncem letošního roku. 

Kodiaq odstartuje ofenzivu modelů typu SUV, kterou české značce naplánoval nový šéf Bernhard Maier. Podobu Škody Kodiaq velmi blízce ukazuje studie Vision S, kterou značka představila na autosalonu v Ženevě letos v březnu. Více o novém modelu čtěte zde. 

Vůz je už hotový a v nejbližší době by měla v Kvasinách na Rychnovsku odstartovat produkce testovací série, při které se ladí výroba. Kvůli lehkým korekcím v nastavení vozu najíždí prototypy testovací kilometry. Po statisících kilometrů najetých v extrémních podmínkách v různých koncích světa vyrážejí prototypy už tradičně k finálním jízdám i na české silnice. 

Při nočních testech auto nachytal na dálnici čtenář iDNES.cz. „Když jsem auto začal natáčet a fotit, přispěchaly vozu na pomoc dva superby, které mě začaly blokovat,“ popisuje autor videa. Testovací řidiči mají na tyto situace speciální strategie, jak špionům uniknout. 

Zdroj: https://auto.idnes.cz/prototyp-skoda-kodiaq-testovani-d41-/ak_aktual.aspx?c=A160610_121922_ak_aktual_fdv

Řešíte pojištění auta? Nabízím rychlé sjednání i na dálku. Zajistím maximální bonusy s využitím nejvyšší obchodní slevy! 
Stačí napsat do zprávy nebo zavolat. O zbytek se postarám.
https://www.facebook.com/finpa.cz

www.finpa.cz