SUV od Audi na elektřinu ujede až 500 km na jedno nabití

14.08.2015 10:52
Audi oznámilo, že se dalo dohromady se společnostmi LG Chem a Samsung SDI a společně vyvinou pakety akumulátorů, které zvládnou auto pohánět až na vzdálenost 500 km.
Ujet s elektromobilem 500 km na jedno nabití, to zatím slibují jen čínské automobilky u svých kopií jakéhokoli auta, na které si vzpomenete. Ale skutečný dojezd zatím nemá nikdo.
Ale Audi společně s těmito partnery chce metu překonat. LG i Samsung jsou v daném oboru specialisty. Nemyslíme tím akumulátory do mobilů, ale do skutečných aut. Vždyť například LG dodává akumulátory hybridům značek Kia, Renault či General Motors.
Spolupráce všech tří jednotek bude probíhat tak, že společně vyvinou technologické celky, které pak LG a Samsung ve svých evropských továrnách vyrobí a jako celky pak dodají Audi.
Jak by to mohlo vypadat, ukáže koncept elektrického SUV, které bude postavené na bázi Q7. Po konceptu by do tří let měl přijít na trh sériový model.
 

Řešíte pojištění auta? Nabízím rychlé sjednání i na dálku. Zajistím maximální bonusy s využitím nejvyšší obchodní slevy! 
Stačí napsat do zprávy nebo zavolat. O zbytek se postarám.
https://www.facebook.com/finpa.cz

www.finpa.cz