Stoupl prodej nových osobních aut. Každé deváté je Škoda Octavia

03.06.2015 13:30
Do konce května vzrostl o 21 procent prodej nových osobních aut. Nejprodávanějším modelem je Škoda Octavia.
V pořadí značek vede opět Škoda, a to s podílem přes 32 procent. Následuje Volkswagen a třetí je Hyundai.
V letošním roce roste i počet dovezených ojetých osobních aut či registrace lehkých užitkových automobilů.
Prodej nových osobních aut v Česku od ledna do konce května stoupl o 21 procent na 91 946 vozů. Nejprodávanějším modelem je opět Škoda Octavia, která je každým devátým prodaným autem. Následují další modely Škody Fabie a Rapid. Oznámil to ve středu Svaz dovozců automobilů.
Škoda vede i pořadí značek s 29 770 prodanými vozy a podílem přes 32 procent. Druhý je Volkswagen s prodejem 10 731 aut a třetí je Hyundai se 7461 registracemi. Na dalších místech jsou Ford a Dacia.
Výrazně letos roste i počet dovezených ojetých osobních aut. Za pět měsíců se meziročně zvýšil o 23,5 procenta. Podíl vozidel starších než deset let tvoří 45,6 procenta.
Registrace lehkých užitkových automobilů vzrostly proti loňskému roku o 36 procent na 6690 aut. První je Fiat, následuje Peugeot, Volkswagen a Ford. Prodej nákladních aut se zvýšil o devět procent na 4125 vozidel a odbyt autobusů vzrostl o 14 procent na 459 vozů.
Kategorie motocyklů zaznamenala mírný nárůst o necelé jedno procento na 7273 prodaných strojů. Nejvíce prodala Honda, druhá skončila Yamaha a třetí Maxon.
 

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Chromeshop.cz nabízí HUD displeje a sportovní a auto kamery a Chromebooky.

Autoservis Škoda a prodej.

Značkový servis Škoda a opravny.

Přeprava osob a taxi Vysočina.

Autosalon Škoda auto.

Tachomania for Škoda auto.

Tvorba webu a SEO optimalizace - Agentura PPC MAX.

Stanice CNG a servis.