Škoda Auto zahájila výrobu nového Superbu Combi. Do prodeje by měl jít v září

22.06.2015 15:21
V pondělí zahájila Škoda Auto v Kvasinách sériovou výrobu nového modelu Superb Combi.
Ten se představí v září na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.
Od roku 2001 prodala Škoda tři čtvrtě milionu Superbů, přičemž z toho byly přibližně dvě třetiny varianta kombi.
Automobilka Škoda Auto v pondělí v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu modelu Superb Combi. Do prodeje by měl jít v září, uvedl mluvčí automobilky Jozef Baláž. Limuzínu Superb třetí generace začal závod vyrábět v polovině března. Závod Kvasiny, v němž Škoda Auto plánuje rozsáhlé investice do rozšíření výroby, dále vyrábí model Yeti.
Výstavní premiéru bude mít Superb Combi v září na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Cenu zatím firma nezveřejnila. Cena limuzíny Superb začíná na 599 900 korunách.
Podle člena představenstva pro výrobu Michaela Oeljeklause začala výroba kombi podle plánu. "Náběh výroby následoval 15 týdnů po zahájení výroby nové limuzíny Superb," uvedl.
První generace modelu Superb, která se začala vyrábět v roce 2001, se musela obejít bez verze kombi. Ta přišla s druhou generací Superbu v roce 2009. Od roku 2001 automobilka prodala celkem tři čtvrtě milionu Superbů. Kombi dosud tvořilo kolem dvou třetin prodeje. S novou generací by se tento poměr měl změnit ve prospěch limuzíny.
Škoda Superb Combi má mít největší interiér a zavazadlový prostor ve své třídě. Celkový maximální objem ve dvoumístném uspořádání interiéru vozu kombi je téměř 2000 litrů, samotný zavazadlový prostor má 660 litrů. Superb patří do střední třídy, Škoda má ale ambice třetí generací tohoto vozu konkurovat vozům o třídu výš.
Závod Kvasiny nyní zaměstnává zhruba 4500 lidí. Do roku 2018 by mělo v závodě vzniknout dalších až 1300 nových míst a výrobní kapacita vzrůst až na 280 000 vozů ročně. V následujících třech letech hodlá automobilka v Kvasinách investovat zhruba 7,2 miliardy korun.
 

Řešíte pojištění auta? Nabízím rychlé sjednání i na dálku. Zajistím maximální bonusy s využitím nejvyšší obchodní slevy! 
Stačí napsat do zprávy nebo zavolat. O zbytek se postarám.
https://www.facebook.com/finpa.cz

www.finpa.cz