Prodej nových aut v Česku stále roste. Škoda kvůli výměně fabie ztratila

05.09.2014 08:36
Mladoboleslavská automobilka si proti loňskému srpnu polepšila pouze o necelých sedm procent, její podíl na trhu klesl. Škoda v srpnu uloupla z celkového koláče jen lehce nad 26 procent, což je její letošní nejhorší měsíční výsledek.
Prodejci nových aut v Česku slaví další dobrý měsíc. Srpnové registrace meziročně vzrostly o více než dvacet procent. Škoda kvůli generační výměně fabie zaznamenala nižší růst. Dařilo se jejím nejbližším pronásledovatelům.
Mladoboleslavská automobilka si proti loňskému srpnu polepšila pouze o necelých sedm procent, takže její podíl na trhu klesl. Škoda v srpnu uloupla z celkového koláče jen lehce nad 26 procent, což je její letošní nejhorší měsíční výsledek. Loni v srpnu to bylo téměř třicet procent, za prvních osm měsíců roku 2014 dokonce přes třicet procent.
Výrazně se začíná projevovat pokles registrovaných fabií. Malý hatchback brzy projde generační změnou, nová generace už se začala vyrábět a její prodej se plánuje na listopad. Pořadí nejúspěšnějších modelů nejen v srpnu, ale i za celý letošní rok naleznete zde.
Naopak největší soupeři Škodovky se v srpnu překonávali. Hyundai meziročně rostl o téměř 33 procent, Volkswagen dokonce o 57 procent, Ford o 46 procent, Dacia o 56 procent a Opel o více než 84 procent!
Níže si prohlédněte deset nejúspěšnějších značek ze srpna 2014 podle nových registrací osobních aut na českém trhu. Žebříček jsme převzali z portálu www.vybermiauto.cz. Umístění v závorce znamená pořadí za osm měsíců letošního roku:
 
1. (1.) Škoda              3661
2. (3.) Hyundai           1531
3. (2.) Volkswagen     1458
4. (4.) Ford                  928
5. (5.) Dacia                 647
6. (7.) Seat                  622
7. (8.) Opel                  621
8. (9.) Kia                     538
9. (6.) Peugeot             484
10. (10.) Renault          478
 
Kliknutím na aktivní názvy značek otevřete přehled jejich nejprodávanějších modelů včetně ceníků, výbav, technických dat, redakčních testů a dalších podrobností.
Z deseti nejúspěšnějších značek jich osm v srpnu zaregistrovalo více nových aut než před rokem. V minusu jsou pouze Kia (o dva vozy) a Peugeot (o sedm procent). Z ostatních značek je na tom výrazně hůře například Mini, u něhož nyní probíhá generační obměna a propadlo o více než polovinu.
Naopak nejvyšší nárůsty kromě už výše uvedených značek z první desítky vidíme například u Mazdy (+76 %) nebo Mitsubishi (+109 %).
Za prvních osm měsíců letošního roku vzrostly registrace nových aut v Česku téměř o osmnáct procent. Škoda si polepšila téměř o dvacet procent. Extrémní nárůst zaznamenaly statistky u Maserati, které zaregistrovalo šestkrát více vozů než loni (37 aut), Dacia eviduje růst o 77 %, Mitsubishi o 68 %, Opel o 58 % a Seat o 53 %. V minusu jsou z větších značek například Toyota (o devět procent), Kia (o necelá tři procenta) nebo Peugeot (o necelá dvě procenta).
 

Řešíte pojištění auta? Nabízím rychlé sjednání i na dálku. Zajistím maximální bonusy s využitím nejvyšší obchodní slevy! 
Stačí napsat do zprávy nebo zavolat. O zbytek se postarám.
https://www.facebook.com/finpa.cz

www.finpa.cz