Prodej aut v Česku stagnuje, za tři čtvrtletí vzrostl o 6,6 procenta. Vůbec poprvé se nejvíce prodávaly vozy SUV

04.10.2017 21:11
  • Podle Svazu dovozců automobilů za tři čtvrtletí letošního roku stoupl prodej nových osobních automobilů na 205 511 vozů.
  • Nejprodávanější byly vozy SUV.
  • Nejprodávanější značkou byla Škoda Auto, kterou následuje Volkswagen a Hyundai.

Vysoké tempo růstu prodejů osobních aut v Česku ztratilo dech. Po srpnovém mírném poklesu došlo v září jen k mizivému zotavení. Trh ale díky výsledkům ze začátku roku zůstává rekordní. Za první tři čtvrtletí se prodalo 205 511 vozů. Nejprodávanější byly poprvé vozy kategorie SUV s podílem 23,5 procenta, které předstihly nižší střední třídu. Na středeční tiskové konferenci to oznámil Svaz dovozců automobilů.

Z automobilek zůstává jedničkou Škoda Auto, která ale roste o něco pomaleji než konkurence, mírně proto ztratila podíl na trhu. Téměř 64 tisíc registrovaných vozů stačilo na necelých 31 procent trhu.

Dvojkou je podle registrací s velkým odstupem Volkswagen následovaný automobilkou Hyundai. Ani tito dva velcí prodejci nedokázali růst se zbytkem trhu. První pětici uzavírá Ford a Dacia.

Nejsilnější růst mezi většími značkami vykazuje Toyota, která meziročně přidala 52 procent. Rumunská Dacia zvýšila prodeje téměř o čtvrtinu. Mercedes Benz zůstává s 1510 prodanými vozy králem prémiové třídy, navíc přidal dalších 21 procent. Naopak dál klesá Audi, meziročně o necelých 30 procent.

Nejprodávanějšími modely byly Škody Octavia, Fabia, Rapid a Superb. Pětici uzavírá Hyundai i30 z nošovického závodu. Podíl prodaných aut na benzin byl téměř 58 procent, diesely tvořily 38,4 procenta. Celkem 74 procent vozů koupily firmy. Z hlediska provedení vedou auta kombi s podílem 27 procent.

Za celý letošní rok prodejci očekávají překročení loňského rekordu 260 000 prodaných aut o šest až osm procent na 275 000 až 280 000 automobilů.

Prodej autobusů pak zaznamenal pokles o 33,4 procenta na 477 vozidel. Nejprodávanější byly značky Iveco, SOR a Setra.

Odbyt motocyklů klesl o více než sedm procent na 14 014 strojů. Vede Honda s prodejem 2450 motocyklů, následuje Yamaha s 1011 prodanými stroji a třetí Maxon prodal 745 vozů.

Zdroj: https://byznys.ihned.cz/c1-65902950-prodej-novych-aut-za-tri-ctvrtleti-vzrostl-o-6-6-procenta-vubec-poprve-se-nejvice-prodavaly-vozy-suv

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Chromeshop.cz nabízí HUD displeje a sportovní a auto kamery a Chromebooky.

Autoservis Škoda a prodej.

Značkový servis Škoda a opravny.

Přeprava osob a taxi Vysočina.

Autosalon Škoda auto.

Tachomania for Škoda auto.

Tvorba webu a SEO optimalizace - Agentura PPC MAX.

Stanice CNG a servis.