O ojeté roomstery je stále zájem, prodávají se jich stovky

02.06.2016 14:20
I rok po ukončení výroby je v Česku o roomster velký zájem, měsíčně se prodají desítky až stovky těchto ojetých vozů. Škoda nyní podobně kompaktní MPV v nabídce nemá.
 
Škoda celkově za devět let produkce vyrobila 371 500 MPV roomster včetně verzí Scout nebo užitkové verze Praktik. Výrobu loni ukončila, i když se hovořilo o nástupci vycházejícím z nového VW Caddy, do výroby se nakonec nedostal.
 
„V tuto chvíli se plně koncentrujeme především na rozšíření modelové palety směrem k vozům kategorie SUV. Nově připravovaný model Kodiaq, který bude nabízen také v sedmimístné verzi, představíme již na podzim letošního roku," řekl ČTK mluvčí Škody Jozef Baláž.
 

Nejspolehlivější škodovka dle německých statistik 

Roomster patří podle statistik německých technických kontrol k nejspolehlivějším škodovkám. Technicky je příbuzný s fabií druhé generace, má stejné motory i převodovky. Případné problémy jsou dobře známé a jejich řešení dobře zdokumentované, pozornost je potřeba věnovat celkovému stavu motoru 1.2 HTP, který je v roomsteru namáhán více než ve fabii, a dále pak rozvodovým řetězům u motorů 1.2 TSI.
 
Ojetý roomster se dá pořídit od zhruba 50 000 korun. Nový se prodával za nejméně 225 000 korun.
 

Řešíte pojištění auta? Nabízím rychlé sjednání i na dálku. Zajistím maximální bonusy s využitím nejvyšší obchodní slevy! 
Stačí napsat do zprávy nebo zavolat. O zbytek se postarám.
https://www.facebook.com/finpa.cz

www.finpa.cz