NWR loni prodělala přes půl miliardy korun. Boj o život ale nevzdává

24.02.2015 10:48
Loňská ztráta společnosti NWR činila 575 milionů korun.
Jde o lepší výsledek než v roce 2013, ale firma stále nepokrývá ani provozní náklady.
Kvůli spalování hotovosti a výhledu na nízké ceny do budoucna firmě dál hrozí krach.
Společnost NWR, jejíž dcera OKD těží černé uhlí na Ostravsku a Karvinsku, v loňském roce hospodařila s čistou ztrátou 21 milionů eur (v přepočtu 575 milionů korun). V porovnání s rokem 2013 je to výrazně lepší výsledek. Tehdy však firma zaúčtovala obří jednorázový odpis 800 milionů eur, takže očištěná ztráta činila jen 230 milionů eur.
Kvůli nízkým cenám koksovatelného i energetického uhlí NWR v posledním kvartále loňského roku meziročně klesly tržby o téměř pětinu na 172 milionů eur. Za celý rok firma za své uhlí utržila 676 milionů eur, což taktéž znamená 20% pokles. V posledním kvartále sice firma hospodařila s velkým čistým ziskem 107 milionů eur, avšak toto číslo zkreslují příjmy z kapitálové restrukturalizace. Na provozní úrovni skončilo celoroční hospodaření ztrátou 258 milionů eur (7 miliard korun). 
 

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Chromeshop.cz nabízí HUD displeje a sportovní a auto kamery a Chromebooky.

Autoservis Škoda a prodej.

Značkový servis Škoda a opravny.

Přeprava osob a taxi Vysočina.

Autosalon Škoda auto.

Tachomania for Škoda auto.

Tvorba webu a SEO optimalizace - Agentura PPC MAX.

Stanice CNG a servis.