Nová Škoda Superb Combi je na světě. Gigantický kufr spolkne 660 litrů

26.05.2015 09:37
Auto má už tradičně největší kapacitu zavazadlového prostoru ve své třídě.
Model se představí veřejnosti na autosalonu ve Frankfurtu.
V září letošního roku půjde od prodeje.
Třetí generace top modelu z Mladé Boleslavi dostala svou praktickou variantu. Škoda Superb Combi se chlubí vůbec největším kufrem ve střední třídě. Základní kapacita je 660 litrů, což je oproti minulé generaci nárůst o 27 litrů. Po sklopení zadních sedadel je pak k dispozici celkem 1950 litrů nákladového prostoru.
Ačkoliv je aktuální Superb už třetím v pořadí, kombi je teprve druhé. První generace totiž jezdila pouze jako sedan. Superb Combi se poprvé objevil v roce 2009. Od té doby se ho prodalo přibližně 200 tisíc kusů, tedy zhruba 35 procent ze všech prodaných Superbů.
Superb Combi stojí podobně jako liftback na sdílené koncernové platformě MQB. Jeho rozvor oproti dřívějšku narostl o 80 mm na celkových 2841 mm, což pomáhá vnitřnímu prostoru. Auto je také znatelně širší. Škoda slibuje více místa v oblasti loktů, kde prostor narostl o 39 mm. Kabina je také vzdušnější díky většímu prostoru nad sedadly – vpředu to je 995 a vzadu 1001 mm.
Škoda zatím nezveřejnila cenu nového Superbu Combi, dá se ale očekávat příplatek v řádu desítek tisíc oproti liftbacku. Auto se veřejnosti oficiálně představí až po prázdninách na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu. Záhy se dostane do prodeje.
 

Řešíte pojištění auta? Nabízím rychlé sjednání i na dálku. Zajistím maximální bonusy s využitím nejvyšší obchodní slevy! 
Stačí napsat do zprávy nebo zavolat. O zbytek se postarám.
https://www.facebook.com/finpa.cz

www.finpa.cz