J.D. Power: Nejlepší je Škoda

21.08.2015 10:48
Škoda získala nejvyšší ocenění v nezávislém průzkumu, který ve Velké Británii každoročně uskutečňuje společnost J.D. Power. Jak to celé probíhá a co vše organizace sleduje a následně do statistiky zahrnuje?
Studie J.D. Power zkoumá hlavně spolehlivost aut. Vznikla kdysi v USA, avšak již nějaký čas používá stejnou metodiku také Velká Británie. Na rozdíl třeba od německé TÜV či Dekry v ní nejde o výsledky technických kontrol, nýbrž o informace respondentů, kteří jsou zároveň vlastníky (provozovateli) vozidla dotyčné značky.
Studie bere v potaz zkušenosti uživatelů po dobu 12 měsíců. Dotazuje první majitele vozidel, kteří je vlastní od 12 měsíců po 36 měsíců, tedy od jednoho roku po tři roky. Ve svém průzkumu se zaměřuje na osm kategorií, přičemž zkoumá 177 potencionálních problémových míst. Jednotlivé kategorie jsou motor a převodovka, exteriér vozidla, zkušenosti s ovládáním vozidla, které zahrnují výstroj, ventilační a topnou soustavu, displeje, komunikaci a navigaci spolu s audiem. Dále to jsou sedadla, ventilační a klimatizační systém a celkově kabina vozu. Následně se určuje množství problémů na 100 vozidel (PP100), přičemž do výsledku je zahrnuta také kvalita automobilu, jejíž úroveň může konečné „skóre“ mírně ovlivnit.
 

Vyhrála Škoda

Škoda v letošní anketě získala hodnocení 77 závad (problémů). Druhá byla korejská Kia s 83 a třetí místo patří Suzuki s 86 problémy a závadami. Na chvostu naopak skončil Chevrolet s 288 problémy na 100 vozidel. Nejvíce problémů, konkrétně 5 z nejčastěji zmiňovaných jedenácti, mají uživatelé s elektronikou na palubě, jmenovitě s vestavěným Bluetooth, který má mezery v párování s rozličnými typy mobilních telefonů.
 

J.D. Power 2015 - výsledky

Značka vozidla (výrobce) Počet problémů na 100 automobilů
Škoda 77
Kia 83
Suzuki 86
Nissan 87
Mercedes-Benz 88
Toyota 88
Volvo 93
Volkswagen 95
Vauxhall (u nás Opel) 98
Peugeot 99
Seat 99
Mazda 105
MINI 105
Ford 111
Citroën 114
Průměr 114
Renault 115
Honda 116
Fiat 117
Hyundai 117
Land Rover 152
Dacia 159
Audi 169
Jaguar 173
BMW 196
Alfa Romeo 235
Chevrolet 288
Zajímavé je, jak je ošetřena řekněme pravdomluvnost respondentů. Většina z nich uváděla tři a více problémů s vozidlem. 33 procent z nich chce zůstat při příštím nákupu auta loajální značce. 48 procent respondentů pak uvedlo, že s vozem neměli ve sledovaném období žádný problém.
 

Co jednotlivé modely

Hodnocení podle modelů jednotlivých automobilek vyznívá takto: Nejlepšími Mercedesy jsou třída E a třída C. V případě Kie je to kompakt Cee´d, dále bylo vysoce hodnoceno Suzuki Alto, Nissan Juke a Honda Jazz. Všechna auta obdržela ocenění. V případě Škody byly nadprůměrné všechny její modely.
 

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Chromeshop.cz nabízí HUD displeje a sportovní a auto kamery a Chromebooky.

Autoservis Škoda a prodej.

Značkový servis Škoda a opravny.

Přeprava osob a taxi Vysočina.

Autosalon Škoda auto.

Tachomania for Škoda auto.

Tvorba webu a SEO optimalizace - Agentura PPC MAX.

Stanice CNG a servis.