Evropská jízda Fabie. Je poprvé v desítce nejprodávanějších aut

17.09.2015 12:14
Poprvé v historii má Škoda Auto v evropském žebříčku nejprodávanějších osobních aut dva zástupce v první desítce. Po Octavii pronikla do prodejní špičky i Fabia. Vyplývá to ze statistik prodejů jednotlivých modelů, které zpracovala společnost Jato Dynamics.
Octavia se v srpnu posunula už na páté místo, Fabia skončila desátá.
Octavia je dlouhodobě nejúspěšnějším modelem Škody Auto: jen letos ho v Evropě prodala 146 tisíc kusů, o sedm procent více než před rokem.
Fabia v minulé verzi nebyla zdaleka tak úspěšná, v celkových prodejích ji předstihl i nový model Rapid. Letos se ale karta obrací: nová podoba Fabie zjevně zákazníky oslovila více. Letošní prodeje rostou o více než třetinu.
Žebříčku nejprodávanějších modelů v Evropě dlouhodobě kraluje Volkswagen Golf, který má bezkonkurenční náskok před druhým Renaultem Clio. Koncern Volkswagen má v první desítce hned pět zástupců: ještě VW Polo a Passat.
Díky úspěchu obou modelů se Škoda Auto letos zabydlela v první desítce nejprodávanějších značek v Evropě, v celkových prodejích je devátá. Prodeje aut v Evropě rostou už 24 měsíců v řadě.
 

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Chromeshop.cz nabízí HUD displeje a sportovní a auto kamery a Chromebooky.

Autoservis Škoda a prodej.

Značkový servis Škoda a opravny.

Přeprava osob a taxi Vysočina.

Autosalon Škoda auto.

Tachomania for Škoda auto.

Tvorba webu a SEO optimalizace - Agentura PPC MAX.

Stanice CNG a servis.