Brno zkusí po letošním fiasku udržet veletrh Autosalon. Láká na levnější pronájmy

26.06.2014 16:36
Autosalon Brno se letos kvůli nízkému zájmu automobilek nekonal. Pořadatel akce Veletrhy Brno se však nevzdává a na příští rok chce přilákat vystavovatele na nižší pronájem, kromě osobních vozů se mají představit i nákladní vozy a autobusy.
Veletrhy Brno se potýkají s malým zájmem vystavovatelů na Autosalonu Brno. Letošní ročník se kvůli tomu nekonal, pořadatelé však doufají, že se to příští rok změní. Veletrhy Brno, které Autosalon pořádají, snížily proto ceny za pronájem a rozšířily nabídku. Jasno o potenciálních vystavovatelích chtějí mít do listopadu. Pokud se jich nepřihlásí dost, veletrh organizovat opět nebudou.
"Nechceme se znovu dostat do stejné situace. Do podzimu chceme mít jasno, zda budeme Autosalon pořádat," uvedl obchodní ředitel Veletrhů Brno Norbert Schmidt. Jasný příslib zatím ale od jednotlivých značek nemají. Zájem předběžně projevila například Škoda Auto a další značky koncernu VW.
hy chtějí autosalon představit jako středoevropskou výstavu. Jeho termín vrátily na přelom května a června. Během pětidenní akce by se měly na 60 tisících metrech čtverečních výstavních ploch předvést zastoupení jednotlivých značek a nikoliv lokální prodejci.
Vedle osobních aut se mají představit i užitkové a nákladní vozy a autobusy. Náklady na jednu expozici se podle Schmidta snížily z desítek milionů na dva až tři miliony korun. Návštěvnost by se podle představ organizátora měla pohybovat nad 100 tisíc lidí.
Akci mají doplnit testovací jízdy na brněnském automotodromu, dráha pro testování terénních SUV přímo na výstavišti nebo nabídka jednoročních a předváděcích aut přímo od automobilek. Součástí veletrhu mají být i přednášky odborníků nebo prezentace nových technologií.
Organizátoři zkoušejí do akce zakomponovat i vyhlášení soutěže Auto roku, podobně jako je tomu na evropské úrovni v Ženevě. 
 

Realitní kancelář Pardubice nabízí zprostředkování prodeje rodinných domů, bytů, pozemků a komerčních realit. Zajistíme financování prostřednictvím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření. Realitka Pardubice nabízí služby i pro Hradec Králové, Chrudim, kraj Vysočina a okolí. www.realitkapardubice.cz

Chromeshop.cz nabízí HUD displeje a sportovní a auto kamery a Chromebooky.

Autoservis Škoda a prodej.

Značkový servis Škoda a opravny.

Přeprava osob a taxi Vysočina.

Autosalon Škoda auto.

Tachomania for Škoda auto.

Tvorba webu a SEO optimalizace - Agentura PPC MAX.

Stanice CNG a servis.