Audi dodalo za sedm měsíců roku více než milión vozů

08.08.2014 11:02
Německý výrobce luxusních automobilů Audi dodal zákazníkům za prvních sedm měsíců roku více než milión vozů, což se stalo poprvé v historii firmy.
Audi od ledna za sedm měsíců dodalo zákazníkům 1 013 350 vozů, což představuje meziroční nárůst o 11,1 procenta. Společnost zároveň oznámila, že prodej v červenci meziročně stoupl o skoro deset procent na 144 000 aut. Odbyt zvýšila v každé ze tří prodejních oblastí, tedy v Evropě, Spojených státech a v oblasti Asie a Tichomoří.
"Úspěšně se nám podařilo pokračovat v globální strategii růstu a poprvé v historii Audi jsme za pouhých sedm měsíců překročili hranici miliónu prodaných aut," uvedl v prohlášení na webu skupiny šéf prodeje Luca de Meo. Automobilka je podle něj na cestě zvýšit za celý rok dodávky aut na více než 1,6 miliónu.
Audi zároveň sedmý měsíc za sebou překonalo v dodávkách svého nejbližšího konkurenta, německou automobilku Mercedes-Benz ze skupiny Daimler. Té červencové dodávky stouply o 11,3 procenta těsně nad 130 000 vozů, napsala agentura Reuters.
 

Řešíte pojištění auta? Nabízím rychlé sjednání i na dálku. Zajistím maximální bonusy s využitím nejvyšší obchodní slevy! 
Stačí napsat do zprávy nebo zavolat. O zbytek se postarám.
https://www.facebook.com/finpa.cz

www.finpa.cz